Prezentacja antologii Mosty / I ponti

Kategoria: Wydarzenia kulturalne Opublikowano: czwartek, 01 grudzień 2016

 

 

Instytut Polski w Rzymie zaprasza na prezentację dwujęzycznej antologii „Mosty / I ponti”

Warszawa – Bari / Bari - Varsavia

Poeci polscy / Poeti italiani

 

Piątek 2 grudnia 2016, godz. 17.00, Instytut Polski w Rzymie, Via Vittoria Colonna 1

Z udziałem Aleksandra Nawrockiego, Barbary Jurkowskiej, Miłosza Kamila Manasterskiego, Joanny Kalinowskiej, Daniele Giancane, Enrico Bagnato i Filippo Silvestri.

 

wstęp wolny

 

 

Instytut Polski w Rzymie gości prezentację dwujęzycznej antologii poezji zatytułowanej „Mosty- I Ponti”, pod redakcją Aleksandra Nawrockiego. Antologia, przygotowana przez wydawnictwo IBiS i czasopismo „Poezja dzisiaj” obejmuje 240 wierszy poetów włoskich (z regionu Apulii) i polskich, przetłumaczonych na oba języki przez Joannę Kalinowską.

Część polska zawiera wiersze Aleksandra Nawrockiego, Barbary Jurkowskiej, Joanny Kalinowskiej, Stanisława Nyczaja, Stanisława Grabowskiego, Jerzego Paruszewskiego,Benedykta Kozieła, Renaty Cygan, Jarosława Zielińskiego, Piotra Kasjasa, Zbigniewa Milewskiego i Miłosza Kamila Manasterskiego. W części włoskiej swoje wiersze prezentują poeci: Daniele Giancane, Angela Giannelli, Renato Greco, Enrico Bagnato, Anna Santoliquido, Enrico Castrovilli, Nicola Accettura, Gaetano Bucci, Marco Ignazio De Santis, Giulia Poli Disanto, Filippo Silvestri, Gianni Antonio Palumbo.

Redaktorem tomu jest Aleksander Nawrocki, opracowanie graficzne jest dziełem Barbary Jurkowskiej.

Tom zawiera reprodukcje obrazów Barbary Wojciechowskiej Bianco, Anny Marii Amendolito, Bożeny Kurek di Maggio i Stanisława Nawrockiego.

Pierwsze prezentacje książki miały miejsce w Warszawie, w październiku tego roku, podczas Festiwalu Poezji Słowiańskiej, w Domu Polonii i w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza.

Cykl prezentacji we Włoszech rozpocznie się w Rzymie, w Instytucie Polskim, następnie poeci pojawia się w Salerno, Mottoli, Taranto, Corato i Bari.

 

Oto szczegółowy plan spotkań:

Sobota 3 grudnia, Salerno

godz. 16.00

Museo Archeologico Provinciale 

Via S. Benedetto, 28

 

Poniedziałek 5 grudnia, Bari

godz. 10.00

Corato, Liceo Artistico Federico II “Stupor Mundi”

via Teano

 

godz. 18.30 

Libreria Roma

Piazza Aldo Moro 13

 

Wtorek 6 grudnia, Taranto

godz. 10.00

Biblioteca Comunale Mottola

Piazza XX Settembre, 31

 

godz. 17.30

Chiesa Madonna della Scala

via Duomo 178

 

Środa 7 grudnia, Bari

godz. 10.00

Università Aldo Moro

 

Mojabancarella 01/12/2016

 

Dodaj komentarz


O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

  

Najnowsze artykuły

#likePolska

 
100 powodów, dla których lubisz Polskę – w rocznicę odzyskania niepodległości pokaż, za co lubisz Polskę
Mazury, Bieszczady, Gdańsk, Pałac w Wilanowie, a może polonez, toruńskie pierniki lub bociany? Pokaż, za co najbardziej lubisz Polskę. Zrób zdjęcie, nagraj film i 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości opublikuj wpis na Twitterze, Facebooku albo Instagramie z #likePolska.

 

Dominika Zamara zaprasza do Rzymu


Dominika Zamara serdecznie zaprasza mieszkańców Rzymu na koncert poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II. W sobotę 24 listopada 2018 roku w Rzymie, w Teatro del Pepe, o godz. 20.30 odbędzie się koncert „Perle di opere e musica sacra dedicate al Santo Padre Giovanni Paolo II”.


Najpiękniejsze utwory sakralne zaśpiewa Dominika Zamara a towarzyszyć jej będzie gitarzysta, Maestro Stanley Alexandrowicz.


Mojabancarella 10/11/2018

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w Rzymie

Stowarzyszenie Le Rondini zaprasza na Narodowe Czytanie “Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które odbędzie się w Rzymie 8 września 2018 roku, w siedzibie Ambasady RP w Rzymie.

8 września br. roku, w ramach akcji Narodowego Czytania, która ma na celu propagowanie bogactwa polskiej literatury oraz popularyzację czytelnictwa, cała Polska będzie czytać „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Nad odbywającą się już po raz siódmy akcją patronat honorowy objęła Para Prezydencka - Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

 

Święty Jan Paweł II w oczach dziecka

 

 

XIII edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.

Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Dekanat Bielski zapraszają dzieci i młodzież do udziału w XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.

 

Konkurs Wiedzy „Święty Stanisław Kostka. Patron Polski, dzieci i młodzieży”Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini włączyło się w obchody Roku Świętego Stanisława Kostki., ogłaszając Konkurs Wiedzy „Św. Stanisław Kostka. Patron Polski, dzieci i młodzieży”. Współorganizatorem Konkursu jest Duszpasterstwo przy kościele św. Stanisława B.M. w Rzymie. Patronat Honorowy nad Konkursem objęli: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej oraz Parafia św. Stanisława Kostki w Rostkowie.

 

Zlot Motocyklowy przy Kwaśnicy

 

 

Festiwal Kwaśnicy oraz Mojabancarella serdecznie zapraszają wszystkich miłośników motocykli, na Zlot Motocyklowy przy Kwaśnicy, który odbędzie się w Żywcu, w dniach 10 – 12 sierpnia 2018 roku.

Zlot Motocyklowy połączony jest z jubileuszem XV-lecia Festiwalu Kwaśnicy. Zlot rozpocznie się w piątek o godz. 16.00 mszą św. polową. W sobotę zapraszamy na Paradę Motocyklową ulicami Żywca, która wyruszy spod Amfiteatru i skieruje się na żywiecki Rynek, gdzie zaplanowany jest krótki postój a następnie powrót pod Amfiteatr.

 

XV Festiwal Kwaśnicy

 

 

Światowa Loża Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy zaprasza serdecznie na jubileusz XV-lecia Festiwalu Kwaśnicy, który odbędzie się w Żywcu, w dniach od 10 do 12 sierpnia 2018 roku, na błoniach Amfiteatru pod Grojcem.

Pomysłodawczyni i organizator, sławnej na całą Polskę Kwaśnicy, Barbara Czul, o tegorocznym Festiwalu mówi, że będzie niepowtarzalny a program Festiwalu zostanie tak ułożony, aby każdy z uczestników znalazł w nim coś atrakcyjnego dla siebie – niezależnie od wieku oraz płci.

 

Beskidy Music Festival 2018

 

 

Maciej Maleńczuk, Sławomir i Smolik // Kev Fox to gwiazdy, które wystąpią na żywieckiej scenie podczas Beskidy Music Festival, który odbędzie się 16 – 17 czerwca 2018 roku, na Błoniach Amfiteatru pod Grojcem.

Organizatorami Beskidy Music Festival jest Stowarzyszenie Światowa Loża Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy oraz portal Beskidy.News.