DOMINIKA ZAMARA ZAPRASZA – La Serva Padrona w Crema

Kategoria: Koncerty Opublikowano: sobota, 31 styczeń 2015

7 marca 2015 roku, w Teatro San Domenico di Crema, Dominika Zamara zaśpiewa główną rolę w operze G.B. Pergolesiego - La Serva Padrona.

 

Gościem specjalnym będzie dyrygent i kompozytor z USA Maestro Robert W Butts. 

 

Wybitny Artysta będzie głównym dyrygentem La Serva Padrona oraz zaprezentuje premierę swojej kompozycji Saturnalia String, w wykonaniu kwartetu Moody.

 

Dominika Zamara w Stanach Zjednoczonych koncertowała z Maestro Butts, oraz z orkiestrą symfoniczną wraz z udziałem wybitnego kompozytora z Watykanu Mons. Frisina.

 

Dominika Zamara i Maestro Robert W Butts

 

 

 

 

DOMINIKA ZAMARA – SOPRAN, urodziła się 11sierpnia 1981 roku we Wrocławiu.

 

W 2007 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale wokalnym w klasie Profesor Barbary Ewy Werner.

 

Otrzymała stypendium na roczną naukę we Włoskim Konserwatorium Muzycznym w Veronie i kształciła swój głos u wybitnych mistrzów sztuki bel cantowej we Włoszech jak; Bruno Pola, Alida Ferrarini, Mirella Freni, Alessandra Althoff-Pugliese.

 

Współpracuje z licznymi agencjami artystycznym w całej Europie i Stanach Zjednoczonych.

W 2008 roku odbyła tournée po Francji z wybitnym francuskim organistą Fabrice Pitrois oraz zaśpiewała w Teatrze Narodowym w Montenegro (ex Jugosławia) w obecności Prezydenta.

 

W 2009 roku zadebiutowała we Włoszech w Padovie partia Mimi w operze Pucciniego La Boheme oraz w operze Il Tabarro Pucciniego w roli Giorgietta i Amante, jak również wykonała liczne koncerty z orkiestrą symfoniczną włoskiego dyrygenta Maestro Enrico De Mori (dyrygującego również w Teatro alla Scala).

 

W 2010 roku zaśpiewała w Wiedniu recitale z pianistą Cezarym Kwapiszem śpiewając arie bel cantowe oraz pieśni polskich kompozytorów romantycznych.

 

Wykonała również dzieło sakralne Gloria i Lauda te Pueri Vivaldiego w większej części Włoch z orkiestrą symfoniczną pod dyrekcją Maestro Paolo Fumei.

 

W 2011 roku zaśpiewała główną partię w światowej premierze opery Tramonto Coronaro pod dyrekcją Maestro Stefano Carlini w Teatro Olimpico w mieście Vicenza. 

 

Koncerty, recitale i opery Dominiki Zamary odbyły się w dużej części Europy; Hiszpania, Las Palmas, Włochy, Polska, Szwajcaria, Austria, Francja. Dominika wykonała partie Silvi w operze Zanetto skomponowanej przez Mascagniego.

 

W 2012 roku zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych w Warner Grand Theater w Los Angeles z kompozytorką Disneya - Maria Newman i orkiestrą kameralną z Hollywood. Wykonała również koncerty w Malibu, New York oraz w Arkansas (Eureka Springs) z międzynarodową orkiestrą symfoniczną pod dyrekcją Maestro Thomas Chun-yu Chen - podczas Festiwalu Muzyki Klasycznej.

 

W 2013 roku koncertowała w Rzymie w Teatro Orione (koncert był transmitowany przez telewizję) oraz w Bazylice Padre Pio w Pietrelcina - wykonała koncert muzyki sakralnej wraz z Maestro Vince Tempera.

 

W Wiedniu podczas Wielkiej Gali otrzymała Złotą Sowę (Oskara Polonijnego) w kategorii muzyki klasycznej za osiągniecia artystyczne, podobną nagrodę otrzymał polski tenor Piotr Beczała.

 

Dominika zadebiutowała we Włoszech w roli Rosiny Rossiniego w operze Il Barbiere di Siviglia.

 

Tournée po Stanach Zjednoczonych Dominika zaśpiewała z gitarzystą klasycznym Prof. Stanley Alexandrowicz wykonując arie operowe w aranżacji na gitarę klasyczną oraz muzykę współczesną w miastach: New York, Boston, Washington D.C, Philadelphia, Princeton, Baltimore.

 

Zaśpiewała również w Dallas(Texas) z orkiestrą symfoniczną w ramach CICA Music Festival wykonując arie Pucciniego.

 

We wrześniu zadebiutowała w najbardziej prestiżowej sali koncertowej w New Yorku Avery Fischer Hall przy Metropolitan Opera z orkiestrą symfoniczną liczącą 120 elementów. Koncert poprowadził aktor Kevin Spacey,

 

Dominika Zamara we Włoskich Teatrach Operowych wykonała główną partie w operze La Serva Padrona Pergolesiego pod dyrekcja Maestro Claudio Colmanet.

Otrzymała w Morcone międzynarodową nagrodę Padre Pio za osiągniecia artystyczne.

W 2014 roku zaśpiewała główną partię we współczesnej operze Vincenzo Faggiano La Serva di Padova w Teatro Verdi w Padovie.

 

Nagrała również dla Włoskiej Telewizji Cremona1 DVD z Lauda te Pueri Vivaldiego, Exultate Jubilate Mozarta z orkiestrą La Certosa pod dyrekcja Maestro Paolo Fumei,

oraz zaśpiewała podczas Festiwalu Muzyki Klasycznej Evmelia w Grecji wraz z pianistą Ramzi Shomali.

 

Wykonała Stabat Mater Pergolesiego we Włoskich kościołach z orkiestrą La Certosa.

 

Dominika Zamara otrzymała nagrodę A.N.L.A.I Stradivari w Cremonie za sukces DVD z muzyką Vivaldiego i Mozarta.

 

Zaśpiewała w New Jersey z Baroque Orchestra pod dyrekcją Maestro Robert W Butts z udziałem kompozytora z Watykanu Mons. Frisina.

 

Zadebiutowała w Meksyku w najbardziej prestiżowej sali koncertowej Ameryki Łacińskiej - Sala Manuel Ponce wraz z pianistą Alejandro Barranon.

 

Wydała dwie płyty we Włoszech dla Edit Music Italy.

 

Dominika pracuje również, jako docent śpiewu solowego na włoskiej Accademia La Certosa.

 

Rzymska Polonia miała okazję posłuchać pięknego głosu Dominiki podczas 23. Finału WOŚP w Rzymie, gdzie oczarowała wszystkich swoim talentem.

 

Dominika Zamara

Mobile +39 338 1299561

Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.dominikazamara.eu

 

Mojabancarella 31/01/2015

 

Dodaj komentarz


O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

  

Najnowsze artykuły

#likePolska

 
100 powodów, dla których lubisz Polskę – w rocznicę odzyskania niepodległości pokaż, za co lubisz Polskę
Mazury, Bieszczady, Gdańsk, Pałac w Wilanowie, a może polonez, toruńskie pierniki lub bociany? Pokaż, za co najbardziej lubisz Polskę. Zrób zdjęcie, nagraj film i 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości opublikuj wpis na Twitterze, Facebooku albo Instagramie z #likePolska.

 

Dominika Zamara zaprasza do Rzymu


Dominika Zamara serdecznie zaprasza mieszkańców Rzymu na koncert poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II. W sobotę 24 listopada 2018 roku w Rzymie, w Teatro del Pepe, o godz. 20.30 odbędzie się koncert „Perle di opere e musica sacra dedicate al Santo Padre Giovanni Paolo II”.


Najpiękniejsze utwory sakralne zaśpiewa Dominika Zamara a towarzyszyć jej będzie gitarzysta, Maestro Stanley Alexandrowicz.


Mojabancarella 10/11/2018

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w Rzymie

Stowarzyszenie Le Rondini zaprasza na Narodowe Czytanie “Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które odbędzie się w Rzymie 8 września 2018 roku, w siedzibie Ambasady RP w Rzymie.

8 września br. roku, w ramach akcji Narodowego Czytania, która ma na celu propagowanie bogactwa polskiej literatury oraz popularyzację czytelnictwa, cała Polska będzie czytać „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Nad odbywającą się już po raz siódmy akcją patronat honorowy objęła Para Prezydencka - Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

 

Święty Jan Paweł II w oczach dziecka

 

 

XIII edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.

Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Dekanat Bielski zapraszają dzieci i młodzież do udziału w XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.

 

Konkurs Wiedzy „Święty Stanisław Kostka. Patron Polski, dzieci i młodzieży”Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini włączyło się w obchody Roku Świętego Stanisława Kostki., ogłaszając Konkurs Wiedzy „Św. Stanisław Kostka. Patron Polski, dzieci i młodzieży”. Współorganizatorem Konkursu jest Duszpasterstwo przy kościele św. Stanisława B.M. w Rzymie. Patronat Honorowy nad Konkursem objęli: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej oraz Parafia św. Stanisława Kostki w Rostkowie.

 

Zlot Motocyklowy przy Kwaśnicy

 

 

Festiwal Kwaśnicy oraz Mojabancarella serdecznie zapraszają wszystkich miłośników motocykli, na Zlot Motocyklowy przy Kwaśnicy, który odbędzie się w Żywcu, w dniach 10 – 12 sierpnia 2018 roku.

Zlot Motocyklowy połączony jest z jubileuszem XV-lecia Festiwalu Kwaśnicy. Zlot rozpocznie się w piątek o godz. 16.00 mszą św. polową. W sobotę zapraszamy na Paradę Motocyklową ulicami Żywca, która wyruszy spod Amfiteatru i skieruje się na żywiecki Rynek, gdzie zaplanowany jest krótki postój a następnie powrót pod Amfiteatr.

 

XV Festiwal Kwaśnicy

 

 

Światowa Loża Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy zaprasza serdecznie na jubileusz XV-lecia Festiwalu Kwaśnicy, który odbędzie się w Żywcu, w dniach od 10 do 12 sierpnia 2018 roku, na błoniach Amfiteatru pod Grojcem.

Pomysłodawczyni i organizator, sławnej na całą Polskę Kwaśnicy, Barbara Czul, o tegorocznym Festiwalu mówi, że będzie niepowtarzalny a program Festiwalu zostanie tak ułożony, aby każdy z uczestników znalazł w nim coś atrakcyjnego dla siebie – niezależnie od wieku oraz płci.

 

Beskidy Music Festival 2018

 

 

Maciej Maleńczuk, Sławomir i Smolik // Kev Fox to gwiazdy, które wystąpią na żywieckiej scenie podczas Beskidy Music Festival, który odbędzie się 16 – 17 czerwca 2018 roku, na Błoniach Amfiteatru pod Grojcem.

Organizatorami Beskidy Music Festival jest Stowarzyszenie Światowa Loża Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy oraz portal Beskidy.News.