Rzymskie Kolędowanie 2016

Kategoria: Koncerty Opublikowano: wtorek, 20 grudzień 2016

 

 

W sobotę 10 grudnia 2016 roku, w Kościele Santa Maria della Consolazione – Piazza della Consolazione w Rzymie odbyło się RZYMSKIE KOLĘDOWANIE, koncert kolęd, zorganizowany przez Stowarzyszenia Kulturalne Mojabancarella i Videopyja.

 

RZYMSKIE KOLĘDOWANIE to koncerty mające na celu podzielenie się radosną nowiną Narodzenia Pańskiego nie tylko z naszymi rodakami, ale również z naszymi przyjaciółmi z innych krajów. W zeszłym roku mieliśmy okazję gościć CHÓR POLIFONICZNY przy kościele San Giovanni Battista de Rossi natomiast w tym roku mogliśmy posłuchać rumuńskich kolęd w wykonaniu chóru ARPEGGIO & ROUA.

 

Patronat Honorowy nad Rzymskim Kolędowaniem objęło Duszpasterstwo Polaków w Rzymie oraz Wydział Konsularny przy Ambasadzie RP w Rzymie.

 

Wśród przybyłych gości byli między innymi ks. Prałat Paweł Ptasznik, Konsul Hubert Świętek, Urszula Stefańska – Andreini i Aleksandra Zapotoczny.

 

Dziękujemy bardzo Padre Ciprian Vacaru za serdeczną gościnę w Kościele Santa Maria della Consolazione. Dziękujemy również Piotrowi Cicholaz za prowadzenie tegorocznego koncertu a Weronice Kołtunowicz i Robertowi Pydyn za pomoc podczas koncertu.

 

Dziękujemy bardzo wszystkim wykonawcom, którzy swoim śpiewem wprowadzili nas w świąteczny, bożonarodzeniowy nastrój. Koncert zakończył się międzynarodowym wykonaniem kolędy „Cicha noc”, która jest najsławniejszą kolędą świata, skomponowaną 24 XII 1818 w Oberndorf koło Salzburga: słowa ksiądz Joseph Mohr; muzyka - organista Franz Xavier Gruber.

Podczas koncertu wykonana została w języku polskim, angielskim, niemieckim, rumuńskim i oczywiście włoskim. 

 

Polskie kolędy zaśpiewali dla nas:

  • SCHOLA MŁODZIEŻOWA przy Kościele św. Stanisława w Rzymie pod dyrekcją Siostry Martyny Proszek, w składzie: Annamaria Burzyńska, Miriam Burzyńska, Patrycja Tokarz, Annamaria Tokarz, Natalia Ostaszewska, Asia Leja, Gabrysia Kamińska, Sara Pawleniak, Vittoria Ignarska, Wiktoria Pałka, Weronika Wnorowska, Martina Sulisz;

 

  • GAUDIUM POLONIAE przy Kościele św. Stanisława w Rzymie pod dyrekcją Siostry Martyny Proszek w składzie: Zenobia Książek, Grażyna Polanowska, Mirosława Grochowska, Iwona Kula, Elżbieta Mamczura, Jadwiga Kasperczyk, Bożena Wojnarowska, Jerzy Pryjda, Roman Bączek, Waldemar Denkiewicz, Tadeusz Burzyński, Maciek Glinka oraz Siostry Nazaretanki S. Miriam Jedlińska, S. Maria Goretti Jach, S. Paula Kozłowska, S. Daniela Gwiżdż;

 

  • ARPEGGIO & ROUA w składzie: Vasilica Amuza, Adrian Mosteanu, Gheorghe Morar, Simona Vasile, Bianca Mihaela Vasile, Lacramioara Preda;

 

  • TRIO POLONIJNE w składzie: Ewa Nytko, Piotrek Kołtunowicz i Jacek Pydyn.

 

Rozchodząc się, składaliśmy sobie życzenia świąteczne w rytmie „Ten szczególny dzień się budzi”. Dobrych i radosnych świąt dla nas wszystkich i do siego roku.

 

Alicja Kołtunowicz Mojabancarella

 

Cały koncert możecie zobaczyć na: Rzymskie Kolędowanie 2016

 

Album ze zdjęciami znajdziecie tutaj: Rzymskie kolędowanie 2016

 

Zdjęcia Weronika Kołtunowicz

 

 

Mojabancarella 20/12/2016

 

Dodaj komentarz


O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

  

Najnowsze artykuły

#likePolska

 
100 powodów, dla których lubisz Polskę – w rocznicę odzyskania niepodległości pokaż, za co lubisz Polskę
Mazury, Bieszczady, Gdańsk, Pałac w Wilanowie, a może polonez, toruńskie pierniki lub bociany? Pokaż, za co najbardziej lubisz Polskę. Zrób zdjęcie, nagraj film i 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości opublikuj wpis na Twitterze, Facebooku albo Instagramie z #likePolska.

 

Dominika Zamara zaprasza do Rzymu


Dominika Zamara serdecznie zaprasza mieszkańców Rzymu na koncert poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II. W sobotę 24 listopada 2018 roku w Rzymie, w Teatro del Pepe, o godz. 20.30 odbędzie się koncert „Perle di opere e musica sacra dedicate al Santo Padre Giovanni Paolo II”.


Najpiękniejsze utwory sakralne zaśpiewa Dominika Zamara a towarzyszyć jej będzie gitarzysta, Maestro Stanley Alexandrowicz.


Mojabancarella 10/11/2018

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w Rzymie

Stowarzyszenie Le Rondini zaprasza na Narodowe Czytanie “Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które odbędzie się w Rzymie 8 września 2018 roku, w siedzibie Ambasady RP w Rzymie.

8 września br. roku, w ramach akcji Narodowego Czytania, która ma na celu propagowanie bogactwa polskiej literatury oraz popularyzację czytelnictwa, cała Polska będzie czytać „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Nad odbywającą się już po raz siódmy akcją patronat honorowy objęła Para Prezydencka - Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

 

Święty Jan Paweł II w oczach dziecka

 

 

XIII edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.

Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Dekanat Bielski zapraszają dzieci i młodzież do udziału w XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.

 

Konkurs Wiedzy „Święty Stanisław Kostka. Patron Polski, dzieci i młodzieży”Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini włączyło się w obchody Roku Świętego Stanisława Kostki., ogłaszając Konkurs Wiedzy „Św. Stanisław Kostka. Patron Polski, dzieci i młodzieży”. Współorganizatorem Konkursu jest Duszpasterstwo przy kościele św. Stanisława B.M. w Rzymie. Patronat Honorowy nad Konkursem objęli: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej oraz Parafia św. Stanisława Kostki w Rostkowie.

 

Zlot Motocyklowy przy Kwaśnicy

 

 

Festiwal Kwaśnicy oraz Mojabancarella serdecznie zapraszają wszystkich miłośników motocykli, na Zlot Motocyklowy przy Kwaśnicy, który odbędzie się w Żywcu, w dniach 10 – 12 sierpnia 2018 roku.

Zlot Motocyklowy połączony jest z jubileuszem XV-lecia Festiwalu Kwaśnicy. Zlot rozpocznie się w piątek o godz. 16.00 mszą św. polową. W sobotę zapraszamy na Paradę Motocyklową ulicami Żywca, która wyruszy spod Amfiteatru i skieruje się na żywiecki Rynek, gdzie zaplanowany jest krótki postój a następnie powrót pod Amfiteatr.

 

XV Festiwal Kwaśnicy

 

 

Światowa Loża Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy zaprasza serdecznie na jubileusz XV-lecia Festiwalu Kwaśnicy, który odbędzie się w Żywcu, w dniach od 10 do 12 sierpnia 2018 roku, na błoniach Amfiteatru pod Grojcem.

Pomysłodawczyni i organizator, sławnej na całą Polskę Kwaśnicy, Barbara Czul, o tegorocznym Festiwalu mówi, że będzie niepowtarzalny a program Festiwalu zostanie tak ułożony, aby każdy z uczestników znalazł w nim coś atrakcyjnego dla siebie – niezależnie od wieku oraz płci.

 

Beskidy Music Festival 2018

 

 

Maciej Maleńczuk, Sławomir i Smolik // Kev Fox to gwiazdy, które wystąpią na żywieckiej scenie podczas Beskidy Music Festival, który odbędzie się 16 – 17 czerwca 2018 roku, na Błoniach Amfiteatru pod Grojcem.

Organizatorami Beskidy Music Festival jest Stowarzyszenie Światowa Loża Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy oraz portal Beskidy.News.