Światowy Dzień Nerki

Kategoria: Aktualności Opublikowano: czwartek, 15 marzec 2012


W dniu 11.03.2012 r. odbędzie się Światowy  Dzień Nerki (ŚDN) dla Polonii mieszkającej na terenie Rzymu.

Światowy Dzień Nerki jest  obchodzony na całym świecie każdego roku w drugi czwartek marca.

W roku 2012 ten dzień przypada na 8 marca. ŚDN  to szczególny czas, w którym nagłaśniany jest problem chorych nerek. Chodzi tu o przekazywanie informacji i edukowanie oraz podnoszenia świadomości opinii publicznej  w zakresie zagrożenia, profilaktyki i leczenia chorób nerek.

 
Hasło ŚDN 2012 to - „Niezwykłe Nerki! Chroń nerki - ocal swoje serce!"
Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne „Le Rondini”
zaprasza  wszystkie osoby zainteresowane, aby włączymy się w obchody Światowego Dnia Nerki. - 11 marca 2012 - od 09.00 do 13.00 -  Kościół Św. Stanisława B.M. via  delle Botteghe Oscure, 15  -  sala parafialna

  
Obecni będą przedstawiciele Fondazione Italiana del Rene - Sekretarz FIR, Ordynator Oddziału Nefrologiii Dializy - Prof. Alessandro Balducci, lekarz nefrolog, specjalista od nadciśnienia tętniczego - dr Marco Gamberini (Szpital San Giovanni Addolorata - Roma), Prof. Marcello Marcelli -Ordynator Oddziału Dietologii i Edukacji Żywienia (Szpital San Giovanni Addolorata - Roma) oraz Wiesława Anna Cichosz - psycholog, psychoterapeuta.

 

 

Zbyt często ignorujemy istotę zależności między chorobami nerek, cukrzycą a nadciśnieniem tętniczym, dlatego proponujemy wszystkim chętnym,  aby skorzystali bezpłatnie z następujących badań i konsultacji:

  • pomiar ciśnienia tętniczego
  • obliczenie wskaźnika masy ciała   ( BMI) 
  • pomiar cukru za pomocą glukometru
  • wypełnili  kwestionariusz określający  ryzyko zachorowania na niewydolność  nerek
  • osoby z wysokim ciśnieniem będą miały możliwość  porozmawiać bezpośrednio z nefrologiem, z FIR i wykonać  badanie  moczu
  • osobom z wysokim  cukrem i/lub ciśnieniem,

 
podamy adresy  i numery telefonu, pod którymi można będzie zasięgnąć fachowych porad medycznych.
Ponieważ lekarze znają także język  angielski - drzwi będą otwarte dla wszystkich chętnych niezależnie od narodowości.
Przyjdź – "Chroń nerki - ocal swoje serce!"

 


Iwona Bigos                            
Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Le Rondini”


 

Komentarze

+4 #1 Katarzyna 2012-03-19 23:08
Piekna idea, niestety dopiero dzis dowiedzialm. Mam pytanie: czy stowarzyszenie "le rondine" organizauje wiecej takich akcji i gdzie? Jesli tak, to gdzie sie mozna o tym dowiedziec? Czy "mojabancarella ", bedzie czesciej i z wyprzedzeniem informowala o tego typu Inicjatywach?
pozdrawiam
Katarzyna

This content has been locked. You can no longer post any comment.

#likePolska

10-11-2018 Brak komentarzy

 100 powodów, dla których lubisz Polskę – w rocznicę odzyskania niepodległości pokaż, za co lubisz PolskęMazury, Bieszczady, Gdańsk, Pałac w Wilanowie, a może polonez, toruńskie pierniki lub bociany...

Dominika Zamara zaprasza do Rzymu

10-11-2018 Brak komentarzy

Dominika Zamara serdecznie zaprasza mieszkańców Rzymu na koncert poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II. W sobotę 24 listopada 2018 roku w Rzymie, w Teatro del Pepe, o godz. 20.30 odbędzie się konce...

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana…

02-09-2018 Brak komentarzy

Stowarzyszenie Le Rondini zaprasza na Narodowe Czytanie “Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które odbędzie się w Rzymie 8 września 2018 roku, w siedzibie Ambasady RP w Rzymie. 8 września br. roku, ...

Święty Jan Paweł II w oczach dziecka

02-09-2018 Brak komentarzy

    XIII edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka. Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Kat...

Konkurs Wiedzy „Święty Stanisław Kostka…

02-09-2018 Brak komentarzy

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini włączyło się w obchody Roku Świętego Stanisława Kostki., ogłaszając Konkurs Wiedzy „Św. Stanisław Kostka. Patron Polski, dzieci i młodzieży”. Współorga...

Kultura

Koncerty

Dominika Zamara zaprasza do Rzymu

10-11-2018 Brak komentarzy

Dominika Zamara serdecznie zaprasza mieszkańców Rzymu na koncert poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II. W sobotę 24 listopada 2018 roku w Rzymie, w Teatro del Pepe, o godz. 20.30 odbędzie się konce...

Czytaj więcej

Na Bancarelli

Konkursy

Święty Jan Paweł II w oczach dziecka

02-09-2018 Brak komentarzy

    XIII edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka. Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Kat...

Czytaj więcej

O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

  

Najnowsze artykuły

#likePolska

 
100 powodów, dla których lubisz Polskę – w rocznicę odzyskania niepodległości pokaż, za co lubisz Polskę
Mazury, Bieszczady, Gdańsk, Pałac w Wilanowie, a może polonez, toruńskie pierniki lub bociany? Pokaż, za co najbardziej lubisz Polskę. Zrób zdjęcie, nagraj film i 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości opublikuj wpis na Twitterze, Facebooku albo Instagramie z #likePolska.

 

Dominika Zamara zaprasza do Rzymu


Dominika Zamara serdecznie zaprasza mieszkańców Rzymu na koncert poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II. W sobotę 24 listopada 2018 roku w Rzymie, w Teatro del Pepe, o godz. 20.30 odbędzie się koncert „Perle di opere e musica sacra dedicate al Santo Padre Giovanni Paolo II”.


Najpiękniejsze utwory sakralne zaśpiewa Dominika Zamara a towarzyszyć jej będzie gitarzysta, Maestro Stanley Alexandrowicz.


Mojabancarella 10/11/2018

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w Rzymie

Stowarzyszenie Le Rondini zaprasza na Narodowe Czytanie “Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które odbędzie się w Rzymie 8 września 2018 roku, w siedzibie Ambasady RP w Rzymie.

8 września br. roku, w ramach akcji Narodowego Czytania, która ma na celu propagowanie bogactwa polskiej literatury oraz popularyzację czytelnictwa, cała Polska będzie czytać „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Nad odbywającą się już po raz siódmy akcją patronat honorowy objęła Para Prezydencka - Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

 

Święty Jan Paweł II w oczach dziecka

 

 

XIII edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.

Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Dekanat Bielski zapraszają dzieci i młodzież do udziału w XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.

 

Konkurs Wiedzy „Święty Stanisław Kostka. Patron Polski, dzieci i młodzieży”Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini włączyło się w obchody Roku Świętego Stanisława Kostki., ogłaszając Konkurs Wiedzy „Św. Stanisław Kostka. Patron Polski, dzieci i młodzieży”. Współorganizatorem Konkursu jest Duszpasterstwo przy kościele św. Stanisława B.M. w Rzymie. Patronat Honorowy nad Konkursem objęli: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej oraz Parafia św. Stanisława Kostki w Rostkowie.

 

Zlot Motocyklowy przy Kwaśnicy

 

 

Festiwal Kwaśnicy oraz Mojabancarella serdecznie zapraszają wszystkich miłośników motocykli, na Zlot Motocyklowy przy Kwaśnicy, który odbędzie się w Żywcu, w dniach 10 – 12 sierpnia 2018 roku.

Zlot Motocyklowy połączony jest z jubileuszem XV-lecia Festiwalu Kwaśnicy. Zlot rozpocznie się w piątek o godz. 16.00 mszą św. polową. W sobotę zapraszamy na Paradę Motocyklową ulicami Żywca, która wyruszy spod Amfiteatru i skieruje się na żywiecki Rynek, gdzie zaplanowany jest krótki postój a następnie powrót pod Amfiteatr.

 

XV Festiwal Kwaśnicy

 

 

Światowa Loża Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy zaprasza serdecznie na jubileusz XV-lecia Festiwalu Kwaśnicy, który odbędzie się w Żywcu, w dniach od 10 do 12 sierpnia 2018 roku, na błoniach Amfiteatru pod Grojcem.

Pomysłodawczyni i organizator, sławnej na całą Polskę Kwaśnicy, Barbara Czul, o tegorocznym Festiwalu mówi, że będzie niepowtarzalny a program Festiwalu zostanie tak ułożony, aby każdy z uczestników znalazł w nim coś atrakcyjnego dla siebie – niezależnie od wieku oraz płci.

 

Beskidy Music Festival 2018

 

 

Maciej Maleńczuk, Sławomir i Smolik // Kev Fox to gwiazdy, które wystąpią na żywieckiej scenie podczas Beskidy Music Festival, który odbędzie się 16 – 17 czerwca 2018 roku, na Błoniach Amfiteatru pod Grojcem.

Organizatorami Beskidy Music Festival jest Stowarzyszenie Światowa Loża Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy oraz portal Beskidy.News.