VII ZLOT MŁODZIEŻY POLONIJNEJ POLONICUS 2015

Kategoria: Aktualności Opublikowano: wtorek, 10 marzec 2015

Zapraszamy wszystkich młodych Polaków, mieszkających poza granicami kraju, na spotkanie z ziemią przodków. Nieprzerwanie od 2009 roku Zlot Młodzieży Polonijnej POLONICUS daje możliwość odkrywania i poznania Polski. 

 

Skierowany do młodych ludzi program zaprasza na trwającą dwa tygodnie przygodę podczas której jej uczestnicy zwiedzają najpiękniejsze zakątki Polski, odkrywają jej język i kulturę, tworzą własne projekty oraz nawiązują przyjaźnie na całe życie. 

 

POLONICUS to szansa na poznanie własnych korzeni, uczestnictwa w różnorodnych zajęciach i zabawach integracyjnych, edukacyjnych, teatralnych, które pozwalają aktywnie poznać polską kulturę i historię. To także szansa na nawiązanie licznych międzynarodowych przyjaźni.

 

UCZESTNICY: młodzież w wieku 13-16 lat  różnych krajów, która posługuje się j. polskim co najmniej na poziomie komunikatywnym

MIEJSCE: Wrocław i Stary Gierałtów, Dolny Śląsk, Polska

TERMIN: 25 lipca- 7 sierpnia 2015r.

KOSZT: 380 euro 

 

PROGRAM:

Dwa pierwsze dni Zlotu odbywają się we Wrocławiu. W tych dniach:

- zwiedzanie Wrocławia

- wyjście do kina

- wyjście do parku wodnego

- gra miejska

- inne atrakcje zależne od ofert kulturalnych miasta w okresie letnim

 

Dnia 27 lipca wszyscy uczestnicy Zlotu przejeżdżają autokarami do Starego Gierałtowa, gdzie będą zakwaterowani w Jonny’s Appartments (www.jonnys.pl)

 

Program na miejscu jest bogaty i różnorodny. Jego głównym celem jest spotkanie młodych Polaków z różnych krajów. Podczas Zlotu:

- lekcje języka polskiego i polskiej historii ( interesujące zajęcia prowadzone przez pasjonatów umiejących pracować z młodzieżą, zajęcia dostosowane do umiejętności językowych i zainteresowań uczestników)

- zajęcia taneczne, plastyczne, teatralne

- ogniska, dyskoteki  i wędrówka po górach, kajaki, jazda konna

- zwiedzanie południowej Polski ( Jaskinia Niedźwiedzia, Kłodzko, Ząbkowice Śląskie, fakultatywnie Praga)

 

W dniu 7 sierpnia w godzinach dopołudniowych uczestnicy przejeżdżają do Wrocławia, skąd są odbierani przez rodziców/ opiekunów lub udają się w dalszą podróż.

Dokładny plan pobytu zostanie opublikowany do końca kwietnia 2015r.

 

ZAKWATEROWANIE PODCZAS ZLOTU:  Jonny`s Appartments to nowoczesny ośrodek z pełnym zapleczem sportowo rekreacyjnym. Cały ośrodek będzie do dyspozycji tylko uczestników Zlotu. 

 

TRANSPORT: Uczestnicy przyjeżdżają do/z Wrocławia samodzielnie. Istnieje również możliwość zapewnienia opieki na czas przejazdu/ przelotu dla grup zorganizowanych z kraju do Polski ( Wrocław).

Podczas Zlotu organizatorzy zapewniają transport podczas wycieczek.

 

OPIEKA: podczas Zlotu uczestnicy przebywają pod opieką swoich opiekunów zapewnionych przez instytucję, z która współpracuje Fundacja lub pod opieką wychowawców, których zapewnia Fundacja. Wszyscy opiekunowie posiadają odpowiednie kwalifikacje MEN.  Organizatorzy zapewniają również opiekę medyczną. Lekarz lub pielęgniarka obecny jest podczas Zlotu na miejscu.

 

UBEZPIECZENIE: Oprócz ubezpieczenia obowiązującego w kraju uczestnika, każdy  jest również ubezpieczony NW w czasie trwania Zlotu.

 

KARTA UCZESTNIKA I WPŁATY: karta uczestnika jest obowiązkowa dla wszystkich uczestników Zlotu. Wpłaty przyjmowane są do koordynatorów w poszczególnych krajach lub bezpośrednio na konto fundacji ( ustalenia szczegółowe)

 

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA: bezpośrednio u organizatorów ( www.freya.org.pl; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;  tel: 602 177 158) lub u partnerów w poszczególnych krajach – Włochy – Alicja Kołtunowicz +39 3292428619

 

Mojabancarella 10/03/2015

 

 

Dodaj komentarz


O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

  

Najnowsze artykuły

#likePolska

 
100 powodów, dla których lubisz Polskę – w rocznicę odzyskania niepodległości pokaż, za co lubisz Polskę
Mazury, Bieszczady, Gdańsk, Pałac w Wilanowie, a może polonez, toruńskie pierniki lub bociany? Pokaż, za co najbardziej lubisz Polskę. Zrób zdjęcie, nagraj film i 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości opublikuj wpis na Twitterze, Facebooku albo Instagramie z #likePolska.

 

Dominika Zamara zaprasza do Rzymu


Dominika Zamara serdecznie zaprasza mieszkańców Rzymu na koncert poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II. W sobotę 24 listopada 2018 roku w Rzymie, w Teatro del Pepe, o godz. 20.30 odbędzie się koncert „Perle di opere e musica sacra dedicate al Santo Padre Giovanni Paolo II”.


Najpiękniejsze utwory sakralne zaśpiewa Dominika Zamara a towarzyszyć jej będzie gitarzysta, Maestro Stanley Alexandrowicz.


Mojabancarella 10/11/2018

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w Rzymie

Stowarzyszenie Le Rondini zaprasza na Narodowe Czytanie “Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które odbędzie się w Rzymie 8 września 2018 roku, w siedzibie Ambasady RP w Rzymie.

8 września br. roku, w ramach akcji Narodowego Czytania, która ma na celu propagowanie bogactwa polskiej literatury oraz popularyzację czytelnictwa, cała Polska będzie czytać „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Nad odbywającą się już po raz siódmy akcją patronat honorowy objęła Para Prezydencka - Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

 

Święty Jan Paweł II w oczach dziecka

 

 

XIII edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.

Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Dekanat Bielski zapraszają dzieci i młodzież do udziału w XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.

 

Konkurs Wiedzy „Święty Stanisław Kostka. Patron Polski, dzieci i młodzieży”Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini włączyło się w obchody Roku Świętego Stanisława Kostki., ogłaszając Konkurs Wiedzy „Św. Stanisław Kostka. Patron Polski, dzieci i młodzieży”. Współorganizatorem Konkursu jest Duszpasterstwo przy kościele św. Stanisława B.M. w Rzymie. Patronat Honorowy nad Konkursem objęli: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej oraz Parafia św. Stanisława Kostki w Rostkowie.

 

Zlot Motocyklowy przy Kwaśnicy

 

 

Festiwal Kwaśnicy oraz Mojabancarella serdecznie zapraszają wszystkich miłośników motocykli, na Zlot Motocyklowy przy Kwaśnicy, który odbędzie się w Żywcu, w dniach 10 – 12 sierpnia 2018 roku.

Zlot Motocyklowy połączony jest z jubileuszem XV-lecia Festiwalu Kwaśnicy. Zlot rozpocznie się w piątek o godz. 16.00 mszą św. polową. W sobotę zapraszamy na Paradę Motocyklową ulicami Żywca, która wyruszy spod Amfiteatru i skieruje się na żywiecki Rynek, gdzie zaplanowany jest krótki postój a następnie powrót pod Amfiteatr.

 

XV Festiwal Kwaśnicy

 

 

Światowa Loża Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy zaprasza serdecznie na jubileusz XV-lecia Festiwalu Kwaśnicy, który odbędzie się w Żywcu, w dniach od 10 do 12 sierpnia 2018 roku, na błoniach Amfiteatru pod Grojcem.

Pomysłodawczyni i organizator, sławnej na całą Polskę Kwaśnicy, Barbara Czul, o tegorocznym Festiwalu mówi, że będzie niepowtarzalny a program Festiwalu zostanie tak ułożony, aby każdy z uczestników znalazł w nim coś atrakcyjnego dla siebie – niezależnie od wieku oraz płci.

 

Beskidy Music Festival 2018

 

 

Maciej Maleńczuk, Sławomir i Smolik // Kev Fox to gwiazdy, które wystąpią na żywieckiej scenie podczas Beskidy Music Festival, który odbędzie się 16 – 17 czerwca 2018 roku, na Błoniach Amfiteatru pod Grojcem.

Organizatorami Beskidy Music Festival jest Stowarzyszenie Światowa Loża Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy oraz portal Beskidy.News.