RADIO RZYM rozpoczęło swoje audycje

Kategoria: Aktualności Opublikowano: niedziela, 08 marzec 2015

W piątek 6 marca 2015 roku, w Rzymie odbyła się pierwsza audycja w języku polskim RADIO RZYM.

Możliwość prowadzenia audycji w języku polskim zrodziła się w porozumieniu z RADIO GRISU.

 

Audycję prowadzą Alicja Kołtunowicz i Waldemar Zientara, wieloletni działacze polonijni w Rzymie.

 

RADIO RZYM to kolejny etap rozwoju działającego od wielu lat Polonijnego Portalu Internetowego MOJABANCARELLA, którego właścicielką jest Alicja Kołtunowicz.

 

Waldemar Zientara jest aktywnym członkiem PROTEZIONE CIVILE w Rzymie (Obrona Cywilna), która miedzy innymi organizuje kursy pierwszej pomocy mające na celu ratowanie życia i mienia w sytuacjach kryzysowych.

Naszym marzeniem jest zorganizowanie polskiej grupy PROTEZIONE CIVILE w Rzymie.

Zadaniem audycji RADIO RZYM jest przekazywanie informacji o tym, co dzieje się wśród włoskiej Polonii, ale i nie tylko, organizowanie spotkań tematycznych, wywiadów telefonicznych i wiele innych ciekawych rzeczy.

 

Na początek audycje nadawane będą raz w tygodniu, w piątek od godz. 18.00.

RADIO GRISU jest radiem internetowym, więc aby słuchać polskiej transmisji wystarczy mieć dostęp do sieci internetowej (nawet w telefonie) – wpisać w wyszukiwarce www.radiogrsu.com i włączyć ikonkę ON AIR. Najpiękniejszą sprawą w przypadku radia internetowego jest fakt, że można go słuchać w każdym miejscu na ziemi.

 

Z racji, że pierwsza audycja odbyła się 6 marca, poświęcona była polskim kobietom mieszkającym i działającym w Rzymie. Na antenie można było posłuchać rozmowy z:

  • Konsul Agatą Ibek-Wojtasik;

 

  • Danutą Stryjak - Kierownikiem SPK w Rzymie, rzymskim specjalistą w dziedzinie dwujęzyczności;

 

  • Urszulą Rzepczak - dziennikarką, wieloletnią twarzą Telewizji Polskiej, podróżnikiem;

 

  • Agnieszką Zakrzewicz - dziennikarką, pisarką, stylistką i autorką programu 3xO;

 

  • Bożeną Wróblewską - wieloletnią działaczką polonijną, rzymską laureatką Złotej Sowy – Oskara polonijnego;

 

  • Kariną - kobietą „spadającą do nas prosto z nieba”, pilotem latającym w oddziale REPARTO VOLO EMERGENZE.

 

Szczegółów następnej audycji zdradzać nie będziemy, powiemy tylko tyle, że trwają rozmowy z kilkoma celebrytami w Polsce.

 

Zapraszamy bardzo serdecznie, PIĄTEK OD 18.00www.radiogrisu.com KLIKAJĄC ON AIR

 

RADIO RZYM POZDRAWIA

 

 

 

Mojabancarella 08/03/2015

 

Dodaj komentarz


O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

  

Najnowsze artykuły

#likePolska

 
100 powodów, dla których lubisz Polskę – w rocznicę odzyskania niepodległości pokaż, za co lubisz Polskę
Mazury, Bieszczady, Gdańsk, Pałac w Wilanowie, a może polonez, toruńskie pierniki lub bociany? Pokaż, za co najbardziej lubisz Polskę. Zrób zdjęcie, nagraj film i 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości opublikuj wpis na Twitterze, Facebooku albo Instagramie z #likePolska.

 

Dominika Zamara zaprasza do Rzymu


Dominika Zamara serdecznie zaprasza mieszkańców Rzymu na koncert poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II. W sobotę 24 listopada 2018 roku w Rzymie, w Teatro del Pepe, o godz. 20.30 odbędzie się koncert „Perle di opere e musica sacra dedicate al Santo Padre Giovanni Paolo II”.


Najpiękniejsze utwory sakralne zaśpiewa Dominika Zamara a towarzyszyć jej będzie gitarzysta, Maestro Stanley Alexandrowicz.


Mojabancarella 10/11/2018

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w Rzymie

Stowarzyszenie Le Rondini zaprasza na Narodowe Czytanie “Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które odbędzie się w Rzymie 8 września 2018 roku, w siedzibie Ambasady RP w Rzymie.

8 września br. roku, w ramach akcji Narodowego Czytania, która ma na celu propagowanie bogactwa polskiej literatury oraz popularyzację czytelnictwa, cała Polska będzie czytać „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Nad odbywającą się już po raz siódmy akcją patronat honorowy objęła Para Prezydencka - Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

 

Święty Jan Paweł II w oczach dziecka

 

 

XIII edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.

Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Dekanat Bielski zapraszają dzieci i młodzież do udziału w XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.

 

Konkurs Wiedzy „Święty Stanisław Kostka. Patron Polski, dzieci i młodzieży”Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini włączyło się w obchody Roku Świętego Stanisława Kostki., ogłaszając Konkurs Wiedzy „Św. Stanisław Kostka. Patron Polski, dzieci i młodzieży”. Współorganizatorem Konkursu jest Duszpasterstwo przy kościele św. Stanisława B.M. w Rzymie. Patronat Honorowy nad Konkursem objęli: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej oraz Parafia św. Stanisława Kostki w Rostkowie.

 

Zlot Motocyklowy przy Kwaśnicy

 

 

Festiwal Kwaśnicy oraz Mojabancarella serdecznie zapraszają wszystkich miłośników motocykli, na Zlot Motocyklowy przy Kwaśnicy, który odbędzie się w Żywcu, w dniach 10 – 12 sierpnia 2018 roku.

Zlot Motocyklowy połączony jest z jubileuszem XV-lecia Festiwalu Kwaśnicy. Zlot rozpocznie się w piątek o godz. 16.00 mszą św. polową. W sobotę zapraszamy na Paradę Motocyklową ulicami Żywca, która wyruszy spod Amfiteatru i skieruje się na żywiecki Rynek, gdzie zaplanowany jest krótki postój a następnie powrót pod Amfiteatr.

 

XV Festiwal Kwaśnicy

 

 

Światowa Loża Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy zaprasza serdecznie na jubileusz XV-lecia Festiwalu Kwaśnicy, który odbędzie się w Żywcu, w dniach od 10 do 12 sierpnia 2018 roku, na błoniach Amfiteatru pod Grojcem.

Pomysłodawczyni i organizator, sławnej na całą Polskę Kwaśnicy, Barbara Czul, o tegorocznym Festiwalu mówi, że będzie niepowtarzalny a program Festiwalu zostanie tak ułożony, aby każdy z uczestników znalazł w nim coś atrakcyjnego dla siebie – niezależnie od wieku oraz płci.

 

Beskidy Music Festival 2018

 

 

Maciej Maleńczuk, Sławomir i Smolik // Kev Fox to gwiazdy, które wystąpią na żywieckiej scenie podczas Beskidy Music Festival, który odbędzie się 16 – 17 czerwca 2018 roku, na Błoniach Amfiteatru pod Grojcem.

Organizatorami Beskidy Music Festival jest Stowarzyszenie Światowa Loża Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy oraz portal Beskidy.News.