Polonia włoska dla młodych Polaków z Białorusi

Kategoria: Aktualności Opublikowano: sobota, 07 luty 2015

Laureaci konkursu MISTRZ ORTOGRAFII 2015, organizowanego przez Związek Polaków na Białorusi spędzą kilka dni w słonecznym Rzymie.

 

Pobyt dzieci jest możliwy dzięki organizatorom akcji POLONIA WŁOSKA DLA MŁODYCH POLAKÓW Z BIAŁORUSI.

 

Patronat Honorowy nad całym przedsięwzięciem objął Wydział Konsularny przy Ambasadzie RP w Rzymie.

 

 

Organizatorami akcji POLONIA WŁOSKA DLA MŁODYCH POLAKÓW Z BIAŁORUSI są:

 • Szkoła Polska w przy Ambasadzie RP w Rzymie;

 

 • Rada Rodziców przy Szkole Polskiej w Rzymie;

 

 • Stowarzyszenie Nauczycieli Języka i Kultury Polskiej w Rzymie;

 

 • Mojabancarella – polonijny portal internetowy w Italii; 

 

 • CRUDOP di Nestor Grojewski.

 

 

Celem akcji jest zorganizowanie w czerwcu 2015 r. kilkudniowego pobytu w Rzymie dla 8-10 dzieci pochodzenia polskiego wraz z 2 nauczycielami.

 

Pobyt w Rzymie ma być dla dzieci polskich z Białorusi nagrodą w konkursie „Mistrz ortografii 2015” organizowanym przez Związek Polaków na Białorusi. 

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy już teraz dołączyli się do naszego projektu.

 

PARTNERZY:

 • LE RONDINI - Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne.

 

SPONSORZY:

 • U MICHAŁA – sklep polski Doroty i Michała Zalewskich;
 • POLONUS – sklep polski w Rzymie Artura Dzięgiela;
 • KSIĘGARNIA POLSKA - Katarzyny Kuliny;
 • DESIGN & PRINT – agencja grafiki komputerowej Grażyny Żabskiej i Artura Iwanisika.

 

Zapewnienie pobytu polskim dzieciom z Białorusi w Rzymie możliwe będzie po uzbieraniu środków niezbędnych do tego celu.

Wiemy już, że dzieci mieszkać będą w polskich rodzinach mieszkających w Rzymie, jednak konieczne są środki na zakup biletów lotniczych oraz ufundowanie takich rzeczy jak bilety komunikacji miejskiej, wejścia do muzeów, posiłki w ciągu dnia czy transport z lotniska.

Dlatego właśnie w celu zbiórki funduszy na ten cel zachęcamy Państwa do udziału w inicjatywach mających miejsce w Rzymie.

 

Najbliższa zbiórka odbędzie się podczas BALU KARNAWAŁOWEGO w Szkole Polskiej – 7 lutego 2015 roku.

 

Następna inicjatywa to DZIEŃ POLSKI – święto rodzinne organizowane 1 marca 2015 roku w Auli Jana Pawła II – Kościół św. Stanisława, via Botteghe Oscure, w Rzymie.

 

Szczegóły i dokładny program już wkrótce na naszej stronie.

 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE SPONSORÓW I WSZYSTKICH PAŃSTWA DO LICZNEGO UDZIAŁU W TEJ INICJATYWIE.

 

ODDAJMY TO, CO KIEDYŚ OTRZYMALIŚMY.

 

Informacje:

 • SZKOŁA POLSKA W RZYMIE – DANUTA STRYJAK 06 6864619; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.FB: Szkoła Polska w Rzymie

 

 • MOJABANCARELLA - ALICJA KOŁTUNOWICZ +39 3292428619; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 • CRUDOP – Nestor Grojewski; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Mojabancarella 07/02/2015

 

 

Dodaj komentarz


O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

  

Najnowsze artykuły

#likePolska

 
100 powodów, dla których lubisz Polskę – w rocznicę odzyskania niepodległości pokaż, za co lubisz Polskę
Mazury, Bieszczady, Gdańsk, Pałac w Wilanowie, a może polonez, toruńskie pierniki lub bociany? Pokaż, za co najbardziej lubisz Polskę. Zrób zdjęcie, nagraj film i 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości opublikuj wpis na Twitterze, Facebooku albo Instagramie z #likePolska.

 

Dominika Zamara zaprasza do Rzymu


Dominika Zamara serdecznie zaprasza mieszkańców Rzymu na koncert poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II. W sobotę 24 listopada 2018 roku w Rzymie, w Teatro del Pepe, o godz. 20.30 odbędzie się koncert „Perle di opere e musica sacra dedicate al Santo Padre Giovanni Paolo II”.


Najpiękniejsze utwory sakralne zaśpiewa Dominika Zamara a towarzyszyć jej będzie gitarzysta, Maestro Stanley Alexandrowicz.


Mojabancarella 10/11/2018

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w Rzymie

Stowarzyszenie Le Rondini zaprasza na Narodowe Czytanie “Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które odbędzie się w Rzymie 8 września 2018 roku, w siedzibie Ambasady RP w Rzymie.

8 września br. roku, w ramach akcji Narodowego Czytania, która ma na celu propagowanie bogactwa polskiej literatury oraz popularyzację czytelnictwa, cała Polska będzie czytać „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Nad odbywającą się już po raz siódmy akcją patronat honorowy objęła Para Prezydencka - Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

 

Święty Jan Paweł II w oczach dziecka

 

 

XIII edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.

Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Dekanat Bielski zapraszają dzieci i młodzież do udziału w XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.

 

Konkurs Wiedzy „Święty Stanisław Kostka. Patron Polski, dzieci i młodzieży”Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini włączyło się w obchody Roku Świętego Stanisława Kostki., ogłaszając Konkurs Wiedzy „Św. Stanisław Kostka. Patron Polski, dzieci i młodzieży”. Współorganizatorem Konkursu jest Duszpasterstwo przy kościele św. Stanisława B.M. w Rzymie. Patronat Honorowy nad Konkursem objęli: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej oraz Parafia św. Stanisława Kostki w Rostkowie.

 

Zlot Motocyklowy przy Kwaśnicy

 

 

Festiwal Kwaśnicy oraz Mojabancarella serdecznie zapraszają wszystkich miłośników motocykli, na Zlot Motocyklowy przy Kwaśnicy, który odbędzie się w Żywcu, w dniach 10 – 12 sierpnia 2018 roku.

Zlot Motocyklowy połączony jest z jubileuszem XV-lecia Festiwalu Kwaśnicy. Zlot rozpocznie się w piątek o godz. 16.00 mszą św. polową. W sobotę zapraszamy na Paradę Motocyklową ulicami Żywca, która wyruszy spod Amfiteatru i skieruje się na żywiecki Rynek, gdzie zaplanowany jest krótki postój a następnie powrót pod Amfiteatr.

 

XV Festiwal Kwaśnicy

 

 

Światowa Loża Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy zaprasza serdecznie na jubileusz XV-lecia Festiwalu Kwaśnicy, który odbędzie się w Żywcu, w dniach od 10 do 12 sierpnia 2018 roku, na błoniach Amfiteatru pod Grojcem.

Pomysłodawczyni i organizator, sławnej na całą Polskę Kwaśnicy, Barbara Czul, o tegorocznym Festiwalu mówi, że będzie niepowtarzalny a program Festiwalu zostanie tak ułożony, aby każdy z uczestników znalazł w nim coś atrakcyjnego dla siebie – niezależnie od wieku oraz płci.

 

Beskidy Music Festival 2018

 

 

Maciej Maleńczuk, Sławomir i Smolik // Kev Fox to gwiazdy, które wystąpią na żywieckiej scenie podczas Beskidy Music Festival, który odbędzie się 16 – 17 czerwca 2018 roku, na Błoniach Amfiteatru pod Grojcem.

Organizatorami Beskidy Music Festival jest Stowarzyszenie Światowa Loża Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy oraz portal Beskidy.News.