Polski pub w Rzymie

Kategoria: Aktualności Opublikowano: środa, 03, styczeń 2018

 

 

Od soboty 6 stycznia w Rzymie będziemy mogli napić się polskiego piwa rzemieślniczego.

Polski pub BYSTRO zaprasza na oficjalne otwarcie, które odbędzie się w sobotę 6 stycznia od godz. 18.00 w lokalu przy via Dei Ciclamini 66.

Właściciele, Polacy, smakosze piwa, Piotrek oraz jego przyjaciel z Krakowa od lat marzyli, aby w Rzymie można było posmakować polskiego piwa rzemieślniczego i dlatego zdecydowali się na otwarcie pubu.

 

 

Pub BYSTRO, to nie tylko polski pub, każdy, kto chce posmakować dobrego, polskiego piwa jest mile widziany. Pijąc piwo czujemy się jak na rynku w Krakowie. Spoglądając na ścianę możemy przenieść się do Krakowa i posmakować również polskich alkoholi.

 

 

Nazwa BYSTRO ma dwa znaczenia. BYSTRO to „bistrot” albo „bistrò”, francuskie lokaliki, których nazwa pochodzi z języka rosyjskiego. Jak legenda głosi, podczas okupacji rosyjskiej, żołnierze armii rosyjskiej nie mogli pić alkoholu. Odwiedzając lokale w obawie przed oficerami krzyczeli „bystro”, co oznacza „szybko”, aby skonsumować i nie zostać przyłapanym. Inne podanie głosi, że jako okupanci nie byli szybko obsługiwani i dlatego krzyczeli „bistro, bistro” do kelnerów.W BYSTRO nikt nie musi się spieszyć, może z lubością delektować się polskim piwem a obsłużony będzie wartko!

Drugie znaczenie a może wręcz amulet to Bystra, nazwa rodzinnej miejscowości Piotrka, jednego z właścicieli.

Zapraszamy serdecznie do Rzymu na polskie piwo rzemieślnicze.

 

Mojabancarella 03/01/2018

 

  

 

Komentarze  

0 #2 Elzbieta 2018-01-06 10:15
Fajnie, pójdziemy posmakować!
Cytować
0 #1 Staszek 2018-01-04 20:47
;-) jak znajdę się w pobliżu na pewno wstąpię bo lubię dobre piwo
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Najnowsze artykuły

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecięcych

 

 

ICTF SOPOT 2018

Sopocki Teatr Muzyczny Baabus Musicalis, zaprasza grupy dziecięce i młodzieżowe na Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecięcych ICTF SOPOT 2018, który odbędzie się w dniach 11 - 15 czerwca 2018, w godzinach 8:00 - 23:00 w Sopocie.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Dziecięcych ICTF SOPOT w Sopocie, powstał z potrzeby oddania w ręce dzieci i młodzieży - działających w grupach teatralnych i warsztatowych - idei tworzenia kultury widowiskowej. Zapraszamy wszystkie grupy dziecięce i młodzieżowe, które chciałyby zaprezentować swoje osiągnięcia musicalowo-dramatyczne.

 

ITAKA poszukuje

 

Z ratunkiem dla historycznego jachtu FREY-a

 

 

Z początkiem tego roku ruszyła akcja ratowania historycznego jachtu FREY-a. 

Akcja organizowana przez Fundację „Kuźnia Wikingów” z Rybnika. 

Celem akcji jest wyremontowanie i odrestaurowanie historycznego jakże zasłużonego dla polskiego żeglarstwa jachtu FREY-a. 

Stalowy jacht klasy J-80, stworzony do żeglugi w ciężkich warunkach – jeden z dzielniejszych jachtów w historii naszego żeglarstwa. 

 

Dzisiejszej nocy śpimy godzinkę krócej

 

 

W nocy z soboty 24 marca na niedzielę 25 marca 2018 roku wracamy do czasu letniego i przesuwamy zegarki z godziny 2.00 na godzinę 3.00.

Wygląda na to, że może to być ostatnia zmiana czasu i już na stałe pozostaniemy przy czasie letnim. 

Jednak nie zawsze tak było.