×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

Ognisko Polskie w Turynie informuje

Kategoria: Wydarzenia kulturalne Opublikowano: sobota, 08 listopad 2014

 

Niedziela 9 listopada

Msza Święta z okazji Święta Narodowego 11 Listopada, o godz. 10.30, w Kościele San Francesco di Sales, w kompleksie Salezjanów Valdocco, via Maria Ausiliatrice 32 w Turynie, będzie odprawiona przez Księdza Mariana Burniaka. 

 

W tym samym dniu, o godz. 16 spotkamy się przy Placu Polonia, by złożyć kwiaty pod pomnikiem żołnierzy II Korpusu Armii Generała Andersa, by oddać hołd bohaterom, którzy walczyli o wolność.

 

KALENDARZ PRZYSZŁYCH WYDARZEŃ

 

 

Środa 12 listopada

O godzinie 20.30 odbędzie się koncert z okazji Święta Narodowego 11 Listopada, podczas którego będziemy mieli okazję usłyszeć śpiewaczkę liryczną Dominikę Zamarę, która wykona, przy akompaniamencie fortepianowym Maestra Andrea Musso, arie o charakterze patriotycznym zgodnie z duchem wieczoru, skomponowane przez sławnych polskich kompozytorów (Chopin, Moniuszko, Paderewski e inni). Dominika Zamara jest bardzo znaną śpiewaczką liryczną. Niedawno wróciła z tournée po Stanach Zjednoczonych, gdzie śpiewała m.in. w Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Ognisko Polskie i Konsulat Honorowy RP w Turynie zapraszają wszystkich na to interesujące wydarzenie w Teatrze Orpheus, na corso Govone 16. Prosimy o punktualność w celu rezerwacji miejsc. Dominika Zamara oświadczyła, że od dawna pragnęła „śpiewać dla Polaków w Turynie”, toteż zapraszamy was i waszych przyjaciół do wzięcia licznie udziału w tym pięknym koncercie.

 

Sobota 15 listopada

O godzinie 17 w Instytucie Alfieri Carrù na via Accademia Albertina 14, pod wysokim patronatem Ambasady RP w Rzymie, Konsulatu Generalnego RP w Mediolanie, Konsulatu Honorowego w Turynie, Regionu Piemonte, Prowincji i Miasta Torino, odbędzie się Okrągły Stół poświęcony 25-tej rocznicy powstania dzięki Solidarności pierwszego rządu polskiego, który otworzył drogę do wolności i demokracji w Europie Środkowej. Jednocześnie odbędzie się inauguracja wystawy poświęconej pomocy dla Solidarności ze strony północnych Włoch i w szczególności Turynu, gdzie właśnie w latach osiemdziesiątych, w Instytucie Alfieri Carrù działał Komitet Pomocy dla Polski. Wystawa będzie trwała do 22 listopada i będzie otwarta każdego popołudnia od godziny 15,30 do 19,00. Poświęcenie dla sprawy Solidarności ze strony Alfieri Carrù i mieszkańców Turynu było bardzo duże, pozwalając Komitetowi na wysłanie ponad 40 ciężarówek TIR., toteż prosimy Was o liczny udział, by wyrazić naszą wdzięczność Włochom. Na zakończenie, będziemy mogli delektować się polskim aperitifem przygotowanym przez nasze wspaniałe członkinie Ogniska.

 

 

Sobota 29 listopada

O godzinie 16, w naszej siedzibie na via Giusti 8, nasza członkini Grażyna Krakowska przygotuje nam miłe popołudnie, przy ciastkach i napojach, z lekturᶏ nowych polskich autorów.

 

Sobota 6 grudnia

Święto dla dzieci, dzięki Marioli Kuś i Wandzie Orda spotkamy Świętego Mikołaja, który będzie rozdawał dary dla maluchów i dla większych dzieci. Rodzice są proszeni o kontakt z Mariolą Kuś na numer: 011-4360440, lub Wandą Orda na numer Ogniska. To święto jest naszą tradycją, wiec nie możecie nie być obecni!

 

Sobota 13 grudnia

O godzinie 16, jak zawsze przy via Giusti 8, złożymy sobie życzenia na Boże Narodzenie dzieląc się Opłatkiem. To jest nasza ważna polska tradycja, której nie możecie stracić.

 

INNE INFORMACJE

Ważne: od października Msza Święta w ostatniᶏ niedzielę miesiąca będzie odprawiana przez Ks. Piotra, zawsze o tej samej godzinie, nie na via Bardonecchia, lecz w Kościele Missionari di Nostra Signora della Salette, przy via Madonna della Salette, Turyn.

Spotkania z Konsulem RP w Konsulacie Honorowym w Turynie na via Madama Cristina 142: 22 października i 17 grudnia.

Prosimy w tym celu skontaktować się z Konsulem Honorowym dr. Ulrico Leiss de Leimburg, tel.333-6488037

 

Kurs języka angielskiego 

Pan Ralph Griffiths, członek Ogniska będzie nadal udzielać lekcji języka angielskiego dla osób początkujących i bardziej zaawansowanych w znajomości języka. Zainteresowani mogą się skontaktować z panem Ralph Griffiths dzwoniąc na nr. 320-0212240.

 

Kursy języka polskiego

Panie Wanda Orda e Agnieszka Szol prowadzą kursy języka polskiego dla uczniów w każdym wieku. Informacje pod numerem: 011-3113367 i numer 333-7079603.

 

Loterie

Przewidziane są różne loterie, z których dochód zostanie przeznaczony na cele humanitarne, na częściowe finansowanie podroży na Monte Cassino, wycieczek organizowanych przez Ognisko i na spotkania w siedzibie. Dziękujemy jak zawsze wszystkim osobom, które przekazując dary, umożliwiają zorganizowanie tych loterii.

 

Poczta elektroniczna

Przypominamy, że wszyscy członkowie posiadający adres poczty elektronicznej proszeni są o przesłanie go na adres elektroniczny Ogniska: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Jest to bardzo ważne dla ułatwienia kontaktu i przekazywania informacji.

 

Nasza siedziba

przy Oratorium San Felice na via Giusti 8, otwarta jest w każdą sobotę od godz. 15.30 do godz. 18.00. Nasze członkinie i nasi członkowie wraz z ich przyjaciółmi są zawsze mile widziani, aby wspólnie przyjemnie spędzić „sobotnie polskie popołudnie” przy ciastkach i napojach.

 

Zamknięcie siedziby

Zawiadamiamy, że nasza siedziba przy Oratorio San Felice na via Giusti 8 będzie zamknięta: 1 - 2 listopada, 6-7-8 grudnia i od 23 grudnia 2014 do 6 stycznia 2015.

Zapisy

Przypominamy, że roczna składka członkowska Ogniska Polskiego w Turynie wynosi obecnie € 35,00. Ten nieduży wzrost był niestety konieczny ze względu na wzrost kosztów. Można ją wpłacić ròwnież na konto: Comunità Polacca di Torino - Banca Prossima – filiale 05000 (Intesa San Paolo) IBAN IT28 R033 5901 6001 0000 0016 794. Prosimy o tę skromną pomoc, dzięki której Ognisko może organizować dla was wiele ciekawych imprez.

 

Podziękowania

Ognisko wyraża serdeczne podziękowania członkom: Krystynie Marusi, Zofii Kopeckiej, Ewie e Francesco De Santis, Ivanie e Marii Rosa Żurawski, Marioli Kuś, Wandzie Orda, Annie De Luca, Kasi Krawiec za pomoc daną naszej wspólnocie.

Prezes Wanda Romer-Sartorio

Sekretarz Olga Hernhut 

tel. 333-7079603 – e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Mojabancarella 08/11/2014

 

This content has been locked. You can no longer post any comment.

#likePolska

10-11-2018 Brak komentarzy

 100 powodów, dla których lubisz Polskę – w rocznicę odzyskania niepodległości pokaż, za co lubisz PolskęMazury, Bieszczady, Gdańsk, Pałac w Wilanowie, a może polonez, toruńskie pierniki lub bociany...

Dominika Zamara zaprasza do Rzymu

10-11-2018 Brak komentarzy

Dominika Zamara serdecznie zaprasza mieszkańców Rzymu na koncert poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II. W sobotę 24 listopada 2018 roku w Rzymie, w Teatro del Pepe, o godz. 20.30 odbędzie się konce...

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana…

02-09-2018 Brak komentarzy

Stowarzyszenie Le Rondini zaprasza na Narodowe Czytanie “Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które odbędzie się w Rzymie 8 września 2018 roku, w siedzibie Ambasady RP w Rzymie. 8 września br. roku, ...

Święty Jan Paweł II w oczach dziecka

02-09-2018 Brak komentarzy

    XIII edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka. Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Kat...

Konkurs Wiedzy „Święty Stanisław Kostka…

02-09-2018 Brak komentarzy

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini włączyło się w obchody Roku Świętego Stanisława Kostki., ogłaszając Konkurs Wiedzy „Św. Stanisław Kostka. Patron Polski, dzieci i młodzieży”. Współorga...

Kultura

Koncerty

Dominika Zamara zaprasza do Rzymu

10-11-2018 Brak komentarzy

Dominika Zamara serdecznie zaprasza mieszkańców Rzymu na koncert poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II. W sobotę 24 listopada 2018 roku w Rzymie, w Teatro del Pepe, o godz. 20.30 odbędzie się konce...

Czytaj więcej

Na Bancarelli

Konkursy

Święty Jan Paweł II w oczach dziecka

02-09-2018 Brak komentarzy

    XIII edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka. Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Kat...

Czytaj więcej

O nas

MOJABANCERELLA.com to portal o charakterze informacyjnym, gdzie staram się na bieżąco przekazywać Państwu informacje dotyczące Polonii włoskiej i nie tylko.

„Mojabancarella” – moja -, czyli nasza, każdego z osobna i - bancarella – słowo które stało się naszym spolszczonym tłumaczeniem słowa stragan, gdzie można znaleźć wszelkie dobro. 

ZAPRASZAM NA MOJABANCARELLA

Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” ze środków otrzymanych od Kancelarii Senatu w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

  

Najnowsze artykuły

#likePolska

 
100 powodów, dla których lubisz Polskę – w rocznicę odzyskania niepodległości pokaż, za co lubisz Polskę
Mazury, Bieszczady, Gdańsk, Pałac w Wilanowie, a może polonez, toruńskie pierniki lub bociany? Pokaż, za co najbardziej lubisz Polskę. Zrób zdjęcie, nagraj film i 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości opublikuj wpis na Twitterze, Facebooku albo Instagramie z #likePolska.

 

Dominika Zamara zaprasza do Rzymu


Dominika Zamara serdecznie zaprasza mieszkańców Rzymu na koncert poświęcony Papieżowi Janowi Pawłowi II. W sobotę 24 listopada 2018 roku w Rzymie, w Teatro del Pepe, o godz. 20.30 odbędzie się koncert „Perle di opere e musica sacra dedicate al Santo Padre Giovanni Paolo II”.


Najpiękniejsze utwory sakralne zaśpiewa Dominika Zamara a towarzyszyć jej będzie gitarzysta, Maestro Stanley Alexandrowicz.


Mojabancarella 10/11/2018

Narodowe Czytanie „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego w Rzymie

Stowarzyszenie Le Rondini zaprasza na Narodowe Czytanie “Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego, które odbędzie się w Rzymie 8 września 2018 roku, w siedzibie Ambasady RP w Rzymie.

8 września br. roku, w ramach akcji Narodowego Czytania, która ma na celu propagowanie bogactwa polskiej literatury oraz popularyzację czytelnictwa, cała Polska będzie czytać „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Nad odbywającą się już po raz siódmy akcją patronat honorowy objęła Para Prezydencka - Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda.

 

Święty Jan Paweł II w oczach dziecka

 

 

XIII edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.

Muzeum w Bielsku Podlaskim Oddział Muzeum Podlaskiego w Białymstoku, Wydział Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Drohiczynie oraz Dekanat Bielski zapraszają dzieci i młodzież do udziału w XIII edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego Święty Jan Paweł II w oczach dziecka.

 

Konkurs Wiedzy „Święty Stanisław Kostka. Patron Polski, dzieci i młodzieży”Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini włączyło się w obchody Roku Świętego Stanisława Kostki., ogłaszając Konkurs Wiedzy „Św. Stanisław Kostka. Patron Polski, dzieci i młodzieży”. Współorganizatorem Konkursu jest Duszpasterstwo przy kościele św. Stanisława B.M. w Rzymie. Patronat Honorowy nad Konkursem objęli: Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej oraz Parafia św. Stanisława Kostki w Rostkowie.

 

Zlot Motocyklowy przy Kwaśnicy

 

 

Festiwal Kwaśnicy oraz Mojabancarella serdecznie zapraszają wszystkich miłośników motocykli, na Zlot Motocyklowy przy Kwaśnicy, który odbędzie się w Żywcu, w dniach 10 – 12 sierpnia 2018 roku.

Zlot Motocyklowy połączony jest z jubileuszem XV-lecia Festiwalu Kwaśnicy. Zlot rozpocznie się w piątek o godz. 16.00 mszą św. polową. W sobotę zapraszamy na Paradę Motocyklową ulicami Żywca, która wyruszy spod Amfiteatru i skieruje się na żywiecki Rynek, gdzie zaplanowany jest krótki postój a następnie powrót pod Amfiteatr.

 

XV Festiwal Kwaśnicy

 

 

Światowa Loża Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy zaprasza serdecznie na jubileusz XV-lecia Festiwalu Kwaśnicy, który odbędzie się w Żywcu, w dniach od 10 do 12 sierpnia 2018 roku, na błoniach Amfiteatru pod Grojcem.

Pomysłodawczyni i organizator, sławnej na całą Polskę Kwaśnicy, Barbara Czul, o tegorocznym Festiwalu mówi, że będzie niepowtarzalny a program Festiwalu zostanie tak ułożony, aby każdy z uczestników znalazł w nim coś atrakcyjnego dla siebie – niezależnie od wieku oraz płci.

 

Beskidy Music Festival 2018

 

 

Maciej Maleńczuk, Sławomir i Smolik // Kev Fox to gwiazdy, które wystąpią na żywieckiej scenie podczas Beskidy Music Festival, który odbędzie się 16 – 17 czerwca 2018 roku, na Błoniach Amfiteatru pod Grojcem.

Organizatorami Beskidy Music Festival jest Stowarzyszenie Światowa Loża Smakoszy Beskidzkiej Kwaśnicy oraz portal Beskidy.News.